MARSZ NADZIEI w PUŁAWACH- 29 września 2017

Troska o godność i dobrą jakość życia drugiego człowieka to jeden z filarów naszej cywilizacji.  Szczególnie wartość życia człowieka staje się doniosła, gdy staje się on – mówiąc językiem Róży z „Małego Księcia” – efemeryczny. Relacja pomagania ma fascynującą własność – zmienia na dobre obie strony, choć zawiera w sobie także obopólne cierpienie. Co roku, wolontariusze wraz z pracownikami Hospicjum starają się zamanifestować te prawdy, pokazać, że tam, gdzie cierpienie, jest też miejsce na okazanie godnej szacunku duchowej siły, zarówno przez osoby chore, jak i troszczących się o nich.

Dołącz do Marszu Nadziei!

 

MARSZ NADZIEI 2017

29 września 2017r (piątek) – początek  Plac Chopina w Puławach.

Puławskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum” serdecznie zaprasza do udziału w MARSZU NADZIEI, którego celem jest zamanifestowanie potrzeby niesienia pomocy i nadziei wszystkim osobom chorym i cierpiącym oraz ich rodzinom. Marsz Nadziei jest imprezą w ramach Ogólnopolskiej Kampanii, która co roku organizowana jest na rzecz osób dotkniętych chorobą nowotworową.

W programie marszu:

od godz. 9:30 – zbiórka uczestników Plac Chopina  ( przy Urzędzie Miasta) okolicznościowe przemówienia;

godz.10:00 – wymarsz uczestników przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej (przemarsz ul. Wojska Polskiego, ul. Wróblewskiego, ul. Niemcewicza i zakończenie przy hospicjum św. Matki Teresy  ;

uczestnicy niosą kwiaty żonkili, przypinki żonkila na ubraniach, balony w kolorze żółtym, plansze z hasłami o nadziei);

ok godz. 11 : 00 przybycie na plac szkoły Nr 6 (koncert orkiestry , animacje dla dzieci, poczęstunek)

ok. godz. 13:00 – zakończenie marszu

Uwaga!!! Uczestników zapraszamy do przygotowania krótkiej części artystycznej oraz do udziału w konkursie na najlepszą prezentację hasła ”NADZIEJA”

Formy prezentacji dowolne dostosowane do wieku uczestników :

Montaż słowno-muzyczny
Transparenty
Papierowe kwiaty żonkili
Przebrania w postaci stroju żonkilowego.
Inne dowolne pomysły